Bajnokság: IFI III. Férfi

Időpont és helyszín: 2020.10.15. 16:45 Sportcsarnok Alsózsolca

Borsodi Sport Klub

Edző: Grandjean Gábor, kovács Gyula

Mezőny (gól): Béres Bence Ákos (9), Józsa Milán (6), Kabai Márkó (6), Juhász Ádám (2), Péli Boldizsár (3), Szabó Péter (2), Balázs Valentin Zoltán (2),

Kapus: Juhász László

Acélváros Kézilabda Klub

Edző: Kolcza Botond, Harsányi Milán

Mezőny (gól): Kolcza Gergely (12), Stefán András (12), Kiss Levente (4), Simon Dániel (3), Fecske Szabolcs (2), Éles József (1), Nagy Gergő Péter, Nagy Gábor Csaba, Bodnár Balázs, Tóth Péter

Kapusok (védés): Bató Mátyás (5), Rohács István (4)

Sok hibával, hullámzó teljesítménnyel, de lehoztuk a meccset.

Egy percig sem volt veszélyben a győzelem, de közel sem volt olyan sima, mint amire számítottunk.

Azt hittük ismerjük az ellenfelet, de ez a BSK már nem az a BOKA.

Egy év alatt a BSK játékosai sokat fejlődtek. A védekezésük különösen sokat javult. Még mindig sok a szabálytalan, esetenként indokolatlan, veszélyes megmozdulás, de sokkal egységesebb, hatékonyabb és eredményesebb is. A támadásuk is sokat változott. Nem nagyon erőlködnek a falban, sokat lőnek 7-9 méterről, bevállalósabbak lettek. Ráadásul hajtanak végig. Egy szó, mint száz megleptek.

Az első félidő elején szinte azonnal sikerült meglépnünk, de néhány hiba után vissza tudott zárkózni a hazai csapat. Amikor már közel voltak újra megléptünk, 7 gól is volt a két csapat között, de ez nem vette el a BSK játékkedvét. A 26. percben leeresztettünk, 4 gólt kaptunk egymás után, de felzárkózni azért nem tudtak. A félidő 15-19.

A második rész jól indult a számunkra, a 47. percre már 11 gól előnyünk volt, de valamiért megakadtunk. Az 53. percben értük el a 34. gólt és beütött a káosz. Ekkor az eredmény 23-34 volt. Nehéz megmagyarázni mi történt, egyszerűen nem ment a támadás. Jókor jött az időkérés, de bármi is hangzott el a kispadon, annak nem láttuk az eredményét a pályán. Nem lőttünk több gólt, de kaptunk hetet. A sors különös fintoraként, talán egyfajta büntetésként, az utolsó másodpercben elszenvedtünk egy csúnya szabálytalanságot, amelynek az eredménye a sürgősségi lett. Szerencsére nem maradandó a kár, de két hét pihenőre lesz szüksége a legtöbb gólt lövő játékosunknak. Ez nagyon nem hiányzott.

Ez a mérkőzés két pontot ért, de lehetett volna sokkal jobb is. Ez volt az első olyan meccs, ahol a jövőbeli csapat az „öregek” nélkül lépett pályára. Formálódik az új felállás, sokan tapasztalatlanok még, ezért nem könnyű a legjobb variánst megtalálni. Éppen ezért nincs eredmény kényszer a csapaton, de ettől még meg kell találni a teljesítmény hullámzás okát és kijavítani a hibákat.

A következő IFI mérkőzés Egerben lesz 2020.10.24. 11:00-tól az Eger Eszterházy SZSE II csapata ellen. Ők vezetik a bajnokságot, nagyobb az esélyük a győzelemre is, de alaposan meg fogjuk nehezíteni a dolgukat, akár még meglepetést is okozhatunk. 😊

Acélváros: we just play!©